PL/Obóz treningowy

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· English · Polski ·

Twoja drużyna raz w sezonie może wyjechać na obóz treningowy, który odbywa się od poniedziałku do piątku w pierwszym tygodniu nowego sezonu. Obóz treningowy możesz wybrać do czasu zakończenia ostatniej - 18 kolejki sezonu (niedziela do godziny 24:00). Po wybraniu obozu zaznaczamy zawodników, którzy mają udać się na obóz. Uwaga na obóz może pojechać nie więcej niż 15 zawodników naszej drużyny. Jeżeli masz więcej zawodników, to nawet w przypadku ustalenia sparingów nie pojadą oni w nich. Cena danego obozu jest to cena stała za obóz. Jeżeli na wybierzesz mniejszą ilość zawodników cena obozu nie zmieni się.

Spis treści

Trening zawodników

W czasie trwania obozu nasi zawodnicy trenują 5 podstawowych umiejętności: kondycję, siłę, refleks, technikę startu, technikę jazdy. Intensywność treningu danej umiejętności wyznaczają gwiazdki. Liczba gwiazdek przy danej umiejętności to ilość dni przetrenowanych w treningu jakie zostaną dodane do każdej umiejętności na koniec obozu, tj. w piątek:

 • 1 gwiazdka = 1 dzień przetrenowany do treningu
 • 2 gwiazdki = 2 dni przetrenowane do treningu
 • 3 gwiazdki = 3 dni przetrenowane do treningu
 • 4 gwiazdki = 4 dni przetrenowane do treningu
 • 5 gwiazdek = 5 dni przetrenowanych do treningu

(Przykład: Obóz: 3 gwiazdki kondycja, 4 gwiazdki siła, 3 gwiazdki refleks, 5 gwiazdek tech. jazdy, 2 gwiazdki tech. startu = oznacza to że po obozie zawodnik dostanie 3 dodatkowe dni przetrenowane do treningu kondycji, 4 dni siły, 3 refleksu, 5 tech. jazdy i 2 tech. startu)

Oprócz trenowania na obozie każdy zawodnik codziennie odbywa również normalny trening, za który dostaje przetrenowane dni do treningu.

Obóz treningowy można wybrać między 15 a 18 kolejką ligową.

Forma zawodników

Luksus obozu odpowiada za formę zawodnika.

 • 1 gwiazdka luksusu = spadek formy w przedziale 4-6
 • 2 gwiazdki luksusu = spadek formy w przedziale 1-3
 • 3 gwiazdki luksusu = forma pozostaje niezmienna
 • 4 gwiazdki luksusu = wzrost formy w przedziale 1-3
 • 5 gwiazdek luksusu = wzrost formy w przedziale 4-6

Forma naliczana będzie jak zwykle w poniedziałek.

Forma drużyn, które jadą na obóz zależy tylko i wyłączenie od ilości gwiazdek w luksusie podczas obozu - nie liczą się przejechane biegi w sparingach lub barażach.

Forma drużyn, które NIE jadą na obóz zależeć będzie od przejechanych biegów w tygodniu.

Sparingi w czasie obozu treningowego

Drużyny, które udały się na obóz nie mogą jeździć sparingów.

 • jeżeli w czasie trwania obozu sparing ustalony mają: dwie drużyny które są aktualnie na obozie to sparing kończy się wynikiem 0:0, a zawodnicy nie wyjeżdżają na tor. Drużyny nie dostają pieniędzy z biletów, infrastruktury ani kary za niewystawienie składu.
 • jeżeli w czasie trwania obozu sparing ustalony mają: drużyna która aktualnie znajduje się na obozie z drużyną która na obozie się nie znajduje to sparing kończy się wynikiem 0:75. Zawodnicy drużyny, która znajduje się na obozie nie wyjeżdżają na tor, a drużyna nie dostaje pieniędzy z biletów, infrastruktury i kary za niewystawienie składu; zawodnicy drużyny która nie pojechała na obóz wyjeżdżają na tor a przejechane przez nich biegi liczą się do formy. Drużyna ta dostaje również część pieniędzy z biletów i infrastruktury.

W przypadku, kiedy na obóz pojechało 15 zawodników, a kadra drużyny liczy więcej niż 15 to Ci zawodnicy którzy nie pojechali na obóz nawet w przypadku wystawienia ich do składu na mecz sparingowy nie pojadą w nim.

Transfery w czasie obozu treningowego

Zawodnik będący na obozie treningowym, który w czasie trwania obozu zostanie wystawiony na listę transferową i sprzedany, automatycznie przechodzi do nowego klubu, jednak dokończy on obóz ze swoją byłą drużyną i w piątek dostanie do treningu przetrenowane dni za cały obóz.