PL/Szkółka juniorów

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· English · Polski ·

Zamiast kupować dostępnych na liście zawodników, możesz stworzyć własną szkółkę juniorską. Otwarcie szkółki jest płatne (80 000zł) - kwota ta jest odejmowana jednorazowo z twoich finansów klubowych.

Po kliknięciu na zakładkę ukaże się lista juniorów trenujących w szkółce oraz informacje o ich talencie, wieku oraz posiadanych umiejętnościach (kondycja, refleks, siła, technika jazdy, technika startu). U nowych adeptów zamiast konkretnych wartości pojawią się znaki zapytania. W pierwszym tygodniu trenowania juniora ze szkółki będziesz widzieć tylko jedną umiejętność, bądź talent. Z każdym kolejnym tygodniem odsłaniają się pozostałe, zakryte wcześniej umiejętności.

Nabór do szkółki odbywa się w każdą sobotę - tego dnia do drużyny zawsze dołącza jeden adept. Również w sobotę następuje poznawanie kolejnej umiejętności. Juniorzy początkowo szlifują swoje umiejętności, by w wieku 16 lat móc przystąpić do egzaminu. Wszelki postęp widoczny jest tylko dla posiadaczy kont VIP (zielona cyfra obok umiejętności to ostatni "skok", który widoczny jest przez tydzień po skoku umiejętności). Egzamin odbywa się w nocy z pt/sb przed 1, 5, 10, 14 i 18 kolejką. Przystąpienie do niego to jednorazowy koszt 2 000zł za każdego wysłanego juniora. Informację o tym, czy Twój adept dołączył do drużyny dostaniesz prywatną wiadomością na pocztę w grze. Zdanie egzaminu wiąże się z automatycznym podpisaniem kontraktu na 210 dni (dwa pełne sezony) z pensją tygodniową na poziomie 1 500zł.

W szkółce juniorów są jeszcze dwie opcje. Pierwsza z nich to dofinansowanie (od 0 do 1 000zł dziennie), które przyspiesza rozwój o 10% za każde 100zł. Jeśli uznasz, że w danym adepcie nie ma żadnej nadziei na solidnego zawodnika, możesz po prostu się go pozbyć. Do tego celu służy link "Wyrzuć".

SKAUTING

Podobnie jak w rzeczywistości tak i tu masz możliwość zatrudnienia skauta, który będzie dla Ciebie wyszukiwał jak najlepszych zawodników. W zależności od tego ile będziesz mu płacił, szanse na znalezienie prawdziwej "perełki" są większe lub mniejsze. I tak:

  • Jeżeli zatrudnisz skauta płacąc mu 2 000 zł TYGODNIOWO Twoje szanse na znalezienie "talenciaka" wyniosą 2%
  • Jeżeli zatrudnisz skauta płacąc mu 3 000 zł TYGODNIOWO Twoje szanse na znalezienie "talenciaka" wyniosą 3%
  • Jeżeli zatrudnisz skauta płacąc mu 4 000 zł TYGODNIOWO Twoje szanse na znalezienie "talenciaka" wyniosą 4%
  • Jeżeli zatrudnisz skauta płacąc mu 5 000 zł TYGODNIOWO Twoje szanse na znalezienie "talenciaka" wyniosą 5%