PL/Transfery

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· Polski ·

Spis treści

Sprzedaż zawodnika

Każdy właściciel klubu ma prawo do sprzedaży wybranego zawodnika lub zwolnienia go. Jeżeli chcesz wystawić zawodnika na listę transferową klikasz w zakładkę: Klub -> Zawodnicy i wchodzisz w profil zawodnika którego chcesz sprzedać. W prawym menu wybierasz opcje "wystaw na sprzedaż", następnie wpisujesz kwotę wywoławczą i akceptujesz formularz. Od tego momentu dany zawodnik trafia na listę transferową. Jeżeli nikt nie będzie zainteresowany żużlowcem, to po zakończeniu licytacji wróci on do twojego zespołu. Nowi gracze mogą wystawiać swoich zawodników na sprzedaż po 14 dniach od zarejestrowania konta. Nowo nabytych zawodników możesz również sprzedać po upływie dwóch tygodni.

Kupno zawodnika

Wchodząc w zakładkę: Biuro --> Lista transferowa wyświetli się lista żużlowców wystawionych na sprzedaż. Jeżeli zamierzasz kupić konkretnego zawodnika wchodzisz w jego profil. Tam wyświetli się Tobie cały szereg informacji o nim (umiejętności, talent, termin zakończenia licytacji itp.) oraz pojawi się okienko przeznaczone do wpisywania kwot za zawodnika. Jeżeli zawodnik posiada klub, który chce go sprzedać, wtedy w rubryce "klub" widnieje nazwa zespołu który zamierza go sprzedać, w tej rubryce może również pojawić się napis "wolny strzelec". Nad okienkiem do licytacji znajduje się informacja dotycząca ceny wywoławczej oraz najwyższej aktualnie oferty oraz klubu, który tą ofertę złożył. Jeżeli przebijemy ofertę w końcowej fazie licytacji, zostanie ona przedłużona o 1 minutę. Zawodnicy zmieniają kluby po 10 minutach od skończenia licytacji (w tym czasie licytacja zawodnika widnieje jako "Zakończona"). Ofert złożonych nie można zmniejszyć, ani się z nich wycofać, dlatego prosimy o rozwagę przy licytowaniu! Kupowanie zawodnika przez nowo założone drużyny może nastąpić po 7 dniach od daty rejestracji oraz po trzech udanych logowaniach!!!

Na transfery możemy wykorzystać cały nasz budżet, a nawet zadłużyć klub do jednego miliona na minusie (do 1 mln możemy kupować, budować itp., natomiast po przekroczeniu 2 mln następuje kasacja konta), zatem zanim zadłużymy klub dobrze się nad tym zastanówmy. Pieniądze które wykładamy na zawodnika tj. oferujemy klubowi są zamrażane na naszym koncie do momentu, aż ktoś nie przebije naszej oferty, natomiast jeżeli wygramy licytację pieniądze są automatycznie wpłacane na konto klubu sprzedającego, a zawodnik automatycznie podpisuje kontrakt na 105 dni. Jeżeli posiadamy w składzie zawodnika zagranicznego to do jego pensji podstawowej będziemy musieli płacić "punktówkę", która jest liczona wg wzoru: Pensja podstawowa/75 = pensja za 1 pkt zdobyty w lidze

Wolni strzelcy

Jak już zostało to wspomniane, na liście transferowej można znaleźć również tzw. wolnych strzelców. To zawodnicy, którzy pozostają bez klubu. W tym przypadku licytacja także prowadzona jest wg zasady "kto da więcej". Cena wywoławcza wynosi wówczas 0 zł, a więc przy odrobinie szczęścia możemy trafić na naprawdę dobrą okazję. Termin zakończenia licytacji podany jest nad ceną wywoławczą (data i godzina). Sama licytacja odbywa się na takich samych zasadach co licytacja zawodnika od klubu tj. jeżeli przebijemy ofertę w końcowej fazie licytacji, zostanie ona przedłużona o 1 minutę. Zawodnicy zmieniają kluby najpóźniej do 10 minut po skończeniu licytacji. Ofert złożonych nie można zmniejszyć, ani się z nich wycofać! W przypadku wolnego strzelca pieniądze także zamrażane są dopóki nasza oferta będzie najkorzystniejsza dla zawodnika, jeżeli ktoś nas przebije pieniądze wracają automatycznie na nasze konto.

Obserwacja zawodnika

Jeżeli chciałbyś mieć na oku jakiegoś zawodnika i obserwować jak rozwija się sytuacja z jego licytacją wystarczy po wejściu na jego profil kliknąć link rozpocznij obserwacje, który znajduje się poniżej okienka przeznaczonego do wpisywania kwot za zawodnika. Wówczas w zakładce Biuro -> Twoje transfery zawodnik ten pojawi sie na Twojej liście obserwowanych zawodników.Jeżeli stwierdzimy, że dany zawodnik przestał być dla nas interesujący możemy zrezygnować z obserwacji klikając w jego profilu na link zakończ obserwacje.

Przedłużenie kontraktu

W profilu zawodnika możemy sprawdzić ile dni pozostało do wygaśnięcia kontraktu z naszym klubem. Oczywiście jeżeli chcemy, aby dany zawodnik jeździł dalej w naszej drużynie mamy możliwość przedłużenia z nim kontraktu o kolejne 105 dni (15 tygodni). W tym celu należy wejść na profil zawodnika i w prawym górnym rogu znajduje się opcja "Przedłuż kontrakt". Po kliknięciu w ten link pojawi nam się okienko o proponowanej przez zawodnika kwocie za podpisanie kontraktu i proponowanej pensji. Z racji tego, że kontrakt podpisywany jest wg systemu dniowego nie jest konieczne jego przedłużanie tuż przed zakończeniem sezonu, możemy to zrobić w dowolnym momencie i za każdym razem do bieżącego czasu trwania kontraktu zostanie doliczone kolejne 105 dni. Jednakże maksymalny czas trwania kontraktu to 210 dni, i nie ma możliwości przedłużenia go na dłuższy okres.

Zwalnianie zawodnika

Za rozwiązanie umowy z zawodnikiem (zwolnienie zawodnika) pobierana jest tak zwana odprawa. Wysokość odprawy uzależniona jest od wieku zawodnika oraz jego skilli.
Odprawa jest naliczana wg wzoru:
(kondycja + siła + reflex + technika jazdy + technika startu) * 0,4 * długość kontaktu

Dla przykładu za wyrzucenie 24 letniego zawodnika ze skillami (kondycja=58; siła=43; reflex=60; technika jazdy=48; technika startu=72) ze 100 dniowym kontraktem należy zapłacić: (58+43+60+48+72)*0,4*100 = 11 240 PLN

Archiwum transferów

Zakładka znajdująca się w dziale "Biuro", w której możemy prześledzić nasze dokonania transferowe. Lista uszeregowana jest od ostatniego transferu kupno/sprzedaż do pierwszego od momentu rejestracji. Z listy dowiemy się kogo, kiedy i za ile sprzedaliśmy do innego klubu, bądź kupiliśmy od innego klubu, którego nazwa również jest podana. Transfery możemy sprawdzić także u innych użytkowników wybierając z dodatkowych opcji "Archiwum transferów" w głównej zakładce sprawdzanego klubu.