PL/Ustawienia finansowe

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· Polski ·

Spis treści

Ceny biletów

Aby ustalić cenę biletów na mecz należy wejść w zakładkę "Biuro" a następnie w "Ustawienia finansowe". Jest to przydatna funkcja, ponieważ gracz sam może ustalić cenę za poszczególne miejsca na stadionie osobno na spotkanie ligowe, barażowe i pucharowe oraz osobno na mecze towarzyskie. Ceny biletów ustalasz dla 4 kategorii miejsc:

  • miejsca stojące
  • miejsca siedzące
  • miejsca zadaszone
  • miejsca VIP

Wysokość ceny 1 biletu zależy od kategorii. Im bardziej komfortowe miejsce na stadionie tym większa cena. Ilość kibiców zależy od ceny biletów, poziomu ligi, czy passy zwycięstw. Im lepiej prosperujący klub tym większa ilość kibiców, więc gdy mamy taką drużynę więcej ludzi kupi bilety po droższej cenie.

Od cen biletów sporo zależy. Jeśli więc będą zbyt wysokie, nawet najwierniejsi kibice mogą zrezygnować z kupna i dopingować drużynę spod bram stadionu. Tak więc ceny biletów należy dostosować do drużyny i samych kibiców. Im wyżej w tabeli stoi nasza drużyna, tym wyżej może się cenić menadżer i wyższe mogą być ceny biletów. Podczas każdego meczu pojawia się rozpiska osób, które wykupiły bilety na poszczególne miejsca. Dzięki temu ustalanie cen biletów nie jest strzelaniem na oślep i można sobie dokładnie określić najkorzystniejsze dla nas ceny biletów.

Maksymalne ceny biletów, za które widzowie są skłonni zapłacić to: 30,60,90,150 zł

Reklama meczu

W celu zwiększenia zainteresowania naszymi spotkaniami można zareklamować zarówno swój mecz ligowy, barażowy pucharowy jak i sparingowy, a tym samym przyciągnąć kibiców na stadion. Tak jak w przypadku cen biletów kwotę przeznaczoną na reklamę wybierasz dla 2 kategorii spotkań. Przy ustalaniu kwoty na reklamę pamiętaj o kilku kwestiach:

  • Pieniądze odejmowane są z konta klubowego przed każdym spotkaniem
  • Im więcej pieniędzy przeznaczymy na reklamą tym więcej widzów przyjdzie na spotkanie
  • Używaj tej opcji z rozwagą maksymalna kwota to 160 000zł!!!