PL/Finanse

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· Polski ·

Jak wiadomo finanse są bardzo ważne w każdym sporcie. Gdyby nie pieniądze żaden zespół nie byłby w stanie przetrwać i popadłby w długi. Finanse informują nas o wydatkach oraz zarobkach naszego klubu. W zakładce Biuro -> Finanse możemy sprawdzić jaki mamy budżet oraz na co wydawane są nasze pieniądze. Pojawi nam się wówczas ogólne zestawienie naszych wpływów i wydatków z bieżącego tygodnia (od niedzieli do niedzieli). Jeżeli natomiast chcielibyśmy dowiedzieć się bliżej jakie dokładnie były nasze przepływy gotówki to musimy wejść w link "Ostatnie transakcje".

Ważnym elementem, który dostarcza nam funduszy jest mecz ligowy. Pieniądze dostajemy tylko za mecz który rozgrywamy na naszym stadionie, po pół dzielą się zespoły zyskami z meczu jeżeli jest to sparing lub mecz pucharowy. Ważne jest także pozyskanie sponsora, który będzie nam przekazywał pieniądze w każdym tygodniu (w tym wypadku sponsor główny i dodatkowy).

Wydatki obejmują głównie pensje dla zawodników, ale są to również m. in.:

  • kary za nie wystawienie składu na mecz (100 tys. w przypadku niewystawienia składu na mecz ligowy lub pucharowy i 25 tys. za niewystawienie składu na mecz sparingowy),
  • zakup zawodnika z listy transferowej,
  • rozbudowa stadionu,
  • szkółka juniorów.

Ważne!
Kupując zawodników czy budując stadion możemy zadłużyć klub do -1 mln zł, jednak należy z tym uważać, bo jeżeli nasze zadłużenie na koniec sezonu osiągnie 2 mln nastąpi kasacja konta!