PL/Trening

Z SManager.pl WIKI
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Interwiki

· English · Polski ·

Rozwój umiejętności jest bardzo ważny i każdy zawodnik powinien ćwiczyć w celu ciągłego kształcenia swoich predyspozycji. Jako właściciel klubu masz prawo do ustalenia jakie umiejętności powinni doskonalić nasi zawodnicy. W tym celu należy odszukać w menu głównym zakładkę "trening" i wybrać umiejętność, którą będą trenować nasi podopieczni.. Do wyboru mamy:

  • technikę startu
  • technikę jazdy
  • siłę
  • kondycję
  • refleks
  • trening ogólny

Możemy także nic nie zlecać naszym zawodnikom, ustawiając opcję odpoczynek, niekiedy jest to nawet konieczne, gdyż maksymalnie 20 zawodników może trenować w jednym momencie. Wybierając daną umiejętność, aby zawodnik trenował ją nie musisz zmieniać jej codziennie, gdyż zawodnik będzie ją trenował do skutku. W TRENINGACH możemy również sprawdzić jak w kolejnych dniach rozwijały się zdolności zawodników służy do tego HISTORIA TRENINGU. Pokazuje ona wzrost potencjałów na przestrzeni kilku ostatnich dni. Jeżeli po wduszeniu tego magicznego hiperłącza pokaże się jedynie hasło „Brak skoku umiejętności!” nie znaczy to ,że trening się nie odbył lecz informuje że żadnemu zawodnikowi nie wzrósł poziom umiejętności. Wpływ na szybkość przyrostu umiejętności ma talent, wiek danego zawodnika oraz poziom umiejętności, którą chcemy trenować (im wyższy poziom tym więcej dni potrzebuje zawodnik). Talent jest widoczny w profilu zawodnika pod postacią gwiazdek (jedna pełna gwiazdka to dwa punkty talentu). W przypadku zawodników mających duży talent, zmiany będą bardziej widoczne, a umiejętności które ćwiczą szybciej wzrosną. Należy też pamiętać o tym, że najwyższa możliwa wartość umiejętności to 100 (z wyjątkiem formy gdzie jest to 80) i trening w tej umiejętności nic nie da. Co gorsza, jeżeli zawodnik dalej będzie trenował daną umiejętność i dojdzie do momentu, w którym "powinien" mieć skok, jego dni treningowe zostaną zresetowane bez wzrostu umiejętności.

UWAGA!
Zawodnik, który wyjechał w meczu ligowym przynajmniej raz na tor otrzyma jeden dzień "gratis" podczas poniedziałkowego treningu! Jeżeli w tygodniu są dwa mecze ligowe i zawodnik zanotuje przynajmniej po jednym występie w każdym ze spotkań to dostanie dwa dodatkowe dni treningu (po jednym za każdy mecz) Ponadto została utworzona drabinka skoku trenowanej umiejętności, która jest uzależniona od talentu zawodnika. Kształtuje się ona następująco:

  • +1-2 umiejętności przy talencie od 1 do 4
  • +1-3 umiejętności przy talencie od 5 do 8
  • +2-3 umiejętności przy talencie od 9 do 10

Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku!